Steigiu savo verslą
Jeigu tu steigi savo verslą, tai tau būtinai reikia verslo valdymo sistemos. Negali taip imti ir įsteigti verslo be jokios sistemos, be jokios strategijos. Turi žinoti, kaip tiksliai pasielgti gali konkrečiame žingsnyje. Ir kiekvieną kartą tas tavo žingsnis bus vis kitoks, šito tu neišvengsi. Bet užtai gali iš anksto planuoti. O kaip planuoti, jeigu neturi sistemos? Dėl to ir eina šita kalba. Taigi, kokios tau reikia sistemos? Štai atsakymai.
Apmąstyk biudžetą
Pirmiausiai reikia nepamiršti, kad kai darai verslą, tai būtini yra pinigai. Dar nėra nė vieno verslo, kuris gyventų nedarydamas pinigų. Visos paslaugos kainuoja. Net paprasčiausia interneto svetainė ir jos išlaikymas yra mokamas, nieko nemokamo nebūna. Ir labai ilgai važiuoti į minusą negali. Turi apsiskaičiuoti, kiek laiko tu gali eiti į minusą, kada privalai pradėti eiti į pliusą. Turi žinoti ir tam tikrą ribą, kada sakai „stop“ ir baigi savo verslą kaip nepavykusį. Tai apdraus tave nuo didelių praradimų, tarsi lošiant kazino ir laiku iš jo išeinant.
Turėk atsarginius variantus
Taip pat reikia turėti ir pakankamai atsarginių variantų. Jeigu tikrai nori rizikuoti, tai nubrėžk ribas rizikai. Niekada nestatyk ant kortos visiškai visko, viso savo gyvenimo, visų savo santaupų ir t.t. Jeigu nori kažką daryti, tai daryk, bet tai turi atlikti protingai ir negali paaukoti visko. O ką, jei nepasiseks? Ką tada darysi? Verksi į pagalvę, o kai ir tą atims, riši kilpą po kaklu? Ačiū, bet tokių istorijų Lietuvoje jau ir taip labai daug. Geriau rizikuok apskaičiuotai.
Jausk meilę savo sričiai
O čia labai svarbu ir dažnai būna pamiršta. Ypač jaunų žmonių, kurie mokosi verslo vadybos ir panašios specialybės. Jie tada tik bando atsekti, kokia rinka yra brangi, kas yra ant bangos. Bando nuspėti, kur kokio dalyko žmogui reikia dabar, kurį jie galėtų brangiai parduoti, pasipelnyti iš to. Tačiau nepavyks joks verslas, jeigu jį darysite dėl pinigų, bet neturėdami jokio susidomėjimo ta sritimi, kurioje dirbsite. Jūs vis tiek turite pasistengti taip kurti savo verslą, kad galėtumėte kažką daugiau parodyti žmonėms. Turite mokėti padaryti gerus produktus protingai. Turite jausti aistrą tai sričiai, kurioje esate. Jeigu negimėte su potraukiu, tarkime, internetinių sistemų pardavinėjimui, tai tada pradėkite tuo domėtis – kuo daugiau kažkuo domiesi, tuo įdomiau darosi.
Užsiimti mėgstama veikla ir apmąstyti biudžetą labai svarbu, tačiau reikia nepamiršti ir iš anksto viską suplanuoti, kad verslas būtų vystomas sėkmingai.
Steigiant verslą labai svarbu apgalvoti apie įmonės ir jos informacijos apsaugą, nes būna, kad apie tai net nepagalvojama, o vėliau kviečiami specialistai, kad surastų pasiklausymo įrangą.