Populiarūs netyčiniai informacijos ištrynimo būdai
Ar jums niekada nekilo klausimas, kodėl žmonėms būna reikalinga data recovery company? Kodėl jie ieško tokio dalyko, kaip jie tuos savo failus ištrina? Akivaizdu, kad to ieškoma tada kai netenkama savo failų, tačiau kaip gi tai, galų gale, atsitinka? Matyt paklausa tikrai yra, jeigu egzistuoja net ir ne viena data recovery company. Taigi, šiandien šiek tiek apie tai, kaip yra ištrinami failai, dėl kokių neatsargių veiksmų, ir ką žmonės turėtų daryti, kad tokie dalykai neatsitiktų per dažnai. Pradžiai – šiek tiek apie tai, kaip išvis būna ištrinami failai.
Perrašant operacinę sistemą
Populiarus duomenų iš kompiuterio praradimo būdas – perrašinėjant operacinę sistemą. Žmogus galvoja, kad galėtų pats persirašyti operacinę sistemą, ir kai kurie jo daromi veiksmai gali būti geri, kai kurie – blogi. Jeigu patys persirašinėjate operacinę sistemą, dėl šventos ramybės prieš tai nukopijuokite savo svarbius duomenis į atskirą kietąjį diską. Juk gali būti, kad jums nepavyks viskas taip gerai, kaip norėtumėte, ir duomenys tiesiog labai greitai dings. Tam, kad taip neatsitiktų, turite pasistengti ir išsaugoti juos. Dažnai duomenys ištrinami tiesiog suformutuojant ne tą diską ir ištrinant ne operacinę sistemą, o savo informaciją.
Sugedus kompiuteriui
Dar vienas būdas netekti failų – nunešti kompiuterį pagal garantinį kvitą pas meistrus. Jeigu nunešate tai meistrams, šie nebūtinai bus suinteresuoti ir pataisyti jums kompiuterį, ir dar išsaugoti duomenis. Gali būti, kad duomenų išsaugojimas bus pernelyg daug laiko užtrunkantis ir blaškantis darbas, tarsi rinkti su pincetu iš kruopų žirnius. Dėl to jie tiesiog taupys laiką, nesivargins ir viską ištrins. Juo labiau, jeigu yra ir kažkoks susitarimas, kad jiems už darbą stabilią algą sumoka garantinis fondas. Einant ne per garantinį taisyti kompiuterio, didesnė tikimybė, kad jums pavyks susitarti su meistrais, jog jie paliktų jūsų informaciją.
Tvarkant kompiuterį
Kartais mes patys nusprendžiame apšvarinti kompiuterį ir ištrinti nereikalingą informaciją. Pavyzdžiui, pabandome tiesiog susirinkti visus failus ir su jais padaryti kažką tvarkingo. Sukeliame kažką į visokius katalogus, surūšiuojame. Galiausiai ištriname tam tikrus šlamšto katalogus, kurių tikrai taip pat būna prikrauta ant darbalaukio. Ir kartais gali įvykti klaida, nes į tą katalogą, kurį triname, kas nors jau būna svarbaus įdėta. Štai taip ir pradingsta jūsų duomenys, ne dėl kažkieno kito kaltės, o tiesiog dėl jūsų pačių rankos.