Kuo privatūs sodai skiriasi nuo viešų?
Ar privataus sodo savininkas, ar parką administruojantys tvarkytojai, visi kartais perka profesonalią techniką sodams. Štai https://parkutechnika.lt gali pasiūlyti jos nemažais. Tačiau privataus sodo ir viešo parko skirtumai yra dideli, nors sodo technika gal ir bus naudojama ta pati. Kuo iš esmės skiriasi viešas parkas ir privatus sodas?
Privatūs ne visada sutvarkyti, nupjauti
Kitaip negu miestų parkuose, privačiuose soduose elektrinės žoliapjovės gali būti užkuriamos ne taip ir dažnai. Ne visi žmonės prisižiūri savo sodus, nors savivaldybė už tai ir grasina baudomis. Visgi tikrai ne kiekvienas nori susitvarkyti laiku, ne kiekvienas gali tą padaryti. Taigi, privatūs sodai dažnai būna nesutvarkyti iki galo. Kiti kaip tik – labiau išpuoselėti negu parkai. O štai parkų priežiūra yra nuolatinė, todėl veja čia tikrai bus nupjauta greičiau.
Privatūs formavosi chaotiškai, vieši – planuotai
Pažvelgus į parkų ir sodų struktūrą, planą, pamatysime, kaip krypo kūrybinė mintis. Parkas turėjo savo želdinių dizainerį, augalų kompozitorių… Todėl visa struktūra yra sugalvota turint tam tikrą idėją, pritaikytą masei žmonių. Kažkur simetriškai susodinti augalai, išdėstyti suoliukai, padarytos erdvės šeimoms, jaunimui, šunis ir pan. O štai privatus sodas dažnai yra eksperimentas. Kas kaip nori, tas taip ir tvarkosi. Todėl vieni žmonės turi sodą, kuriame išvis nieko nėra tik veja, kiti prisidaro viename gale daržus, kažkur kitur gėles, paskui jas dar kur nors pasėja… Visi tie sodai yra skirtingi, tačiau juose viskas formavosi chaoso principu – kada šauna mintis kažką pakeisti, tada ir yra keičiama.
Vieši turi samdytus prižiūrėtojus, reguliarų grafiką
Viešų parkų priežiūra priklauso žmonėms, kuriems tas parkas nėra labai svarbus – jie tiesiog dirba savo darbą, nes yra tam pasamdyti. Taip pat yra ir reguliarus grafikas, kada, pvz., pjaunama žolę, laistoma ir kt. O štai privatus sodas prižiūrimas tuomet, kada žmogus gali ir nori tą daryti. Kartais tai gali ir išvis sustoti. Tačiau savo sodą žmogus prižiūri su didžiausia meile, ypač, jeigu skiria daugiau laiko tam, vadinasi, mėgsta tokį darbą.
Ko kur yra
Viešuose parkuose daugiau suoliukų – kad žmonės galėtų stabtelėti pailsėti, prisėsti. O štai
asmeniniuose soduose daugiau saugomų objektų, tokių, kurių viešoje vietoje nepaliksi, nes gali pavogti ar suniokoti. Tai gali būti ir dviratis, ir vaikų žaislai palikti, ir tos pačios sodo priežiūros priemonės.
Vieši parkų sodai turi ne tik samdyti prižiūrėtojus, bet ir specialistus, kurie galėtų juos kokybiškai įrengti, naudojant kokybiškas medžiagas ir statybinę techniką.